ایمپلنت

ایمپلنت‌های دندانی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته از یک دندان تا کلیه دندان‌ها و بصورت ثابت و متحرک قابل استفاده می باشد. جنس ایملنت های دندانی از فلز و حتی سرامیک هستند ولی اغلب از جنس تیتانیوم می باشد. ایمپلنت‌های دندانی از سه جز اصلی تشکیل می شوند: ۱- فیکسچر ۲- اباتمنت ۳- روکش یا پروتز

فیکسچر: داخل استخوان فک قرار می‌گیرد و قسمت اباتمنت روی آن و نهایتاً روکش یا پروتز نهایی با فرم دندان روی اباتمنت قرار می‌گیرد. در کل با توجه به شرایط بیمار ایمپلنت می‌تواند بلافاصله پس از کشیدن دندان یا پس از زمانی طولانی ترمیم جایگزین شود. حدود ۲ الی ۳ ماه بعد از کاشت ایمپلنت زمان لازم است تا رشد و ترمیم استخوان اطراف ایمپلنت صورت گرفته و پروتز نهایی بر روی اباتمنت قرار گیرد. در کل ایمپلنتی مناسب است که میزان پیوند آن با استخوان بیمار بالا بوده و میزان تحلیل استخوان اطراف آن در طول زمان کمتر باشد.

بزرگ ترین مزیت ایمپلنت حفظ استخوان باقیمانده و جلوگیری از تحلیل استخوان (که به خاطر بی دندانی رخ میدهد) می باشد. مزیت دیگر ایمپلنت عدم تراش دندان های مجاور در صورت استفاده از پروتز ثابت و کمک به گیر و ثبات پروتز متحرک از طریق ساختن آور دنچر (پروتز متحرک متکی بر ایمپلنت) است.

متخصصین و کادر درمانی ما در کلینیک دندانپزشکی غرب تهران - درسان اقدامات تشخیصی، درمانی و مراقبتی مرتبط با ایمپلنت را با کیفیت و دقت بسیار بالا به بیماران محترم ارائه می نمایند.

مطالب مرتبط :
»مصرف سیگار چه مشکلاتی برای فرد در درمان ایمپلنت دارد ؟
»شرایطی که قبل از ایمپلنت باید در فرد بررسی شود
»چه عواملی بر روی درمان ایمپلنت موثر است ؟
»چه مراقبت های باید بعد از عمل جراحی ایمپلنت انجام دهیم ؟
» فیکسچر
» بازسازی استخوان تحلیل رفته در فک
» پیوند استخوان

Comments are closed.