ایمپلنت‌ ها چه فرقی با هم دارند وکدام‌یک از انواع ایمپلنت‌های موجود بهتر است؟

جنس تمامی ایمپلنت‌ ها در همه جای دنیا تیتانیوم است. دلیل آن هم سازگاری این عنصر با بافت سلول‌های بدن است. اما اختلاف در نوع ایمپلنت‌هایی که هر پزشک توصیه می‌کند و اختلاف در هزینه‌های آن‌ها، به شرکت‌های تولید‌کنندۀ آن ایمپلنت‌ بستگی دارد.

در دندانپزشکی هم مانند سایر علوم پزشکی اصول تئوریک ثابت است، ولی تکنیک‌ها و متریال‌ها هر روز دستخوش تغییراتی می‌شوند که دندان‌پزشک را به‌سوی روش‌هایی برای درمان‌های ایدئال سوق می‌دهد.

اگر بخواهیم قیاسی عامیانه انجام دهیم، شرای تولید‌کنندۀ ایمپلنت مانند تولید‌کنندگان خودرو هستند. یعنی نوع جنس تولیدی آن‌هاست که با هم فرق می‌کند. مثل فرقی که بین تولید Hyundai و BMW است.

هر دو از کمپانی‌های مطرح و به‌نام هستند؛ ولی از لحاظ کیفیت قطعات با هم فرق می‌کنند. در ایمپلنت‌ ها هم همین قانون صدق می‌کند. اجناس ضعیف و اجناس قوی با قیمت‌های متفاوتی در بازار موجود است.

قیمت ایمپلنت 

همانطور که اشاره شد عوامل متعددی بر نوع هزینه ایمپلنت ها تاثیر گذار است و امروزه در ایران همکاران دندانپزشک از ١/٠٠٠/٠٠٠ تومان تا ٨ میلیون تومان برای هر یک واحد ایمپلنت در حال حاضر تعرفه گذاری نمودند،  بسته به نوع برند ایمپلنت ها این هزینه متغیر است، اینکه درمان توسط متخصصین فک و صورت و متخصص پریو صورت گیرد هم بر این نمودار تاثیر گذار است.

تکنیکهای جراح در جایگذاری ایمپلنت و تجربه و دانش او در ارایه بهترین و اصولی ترین طرح درمان با توجه به شرایط ناحیه بی دندانی شما، از نوع برند ایمپلنت بسیار مهم تر است. بنابراین اگر حتی ایمپلنت شما کره ای باشد ولی با روش درست و تکنیکهای اصولی قرار داده شده باشد، قطعا از لحاظ طول عمر با ایمپلنتهای اروپایی و امریکایی برابری میکند.

البته که برای بسیاری از شما عزیزان بحث برند اولویت اصلی است که در این صورت متخصص جراح فک و صورت (ایمپلنتولوژیست شما)برترین برندهای روز اروپا امریکا را به شما پیشنهاد می دهند.
در کلینیک دندانپزشکی درسان ایمپلنت های امریکایی، سویسی، المانی و … کار می شود و انتخاب آن به طرح درمان جراح شما و شرایط مالی شما بستگی دارد.

تفاوت ایمپلنت‌ ها قابل تشخیص است

هر روز هم ایمپلنت‌های جدیدی وارد بازار می‌شوند که ممکن است از لحاظ ساختاری ایدئال باشند، اما سال‌ها طول می‌کشد تا جواب خود را پس دهند. شرکت‌های بزرگ و به‌نامی از کشورهای مختلف در تولید ایمپلنت فعالیت دارند که بسته به نوع کیفیت و خدمات پشتیبانی، به بزرگ‌ترین شرکت‌های تهیه و توزیع ایمپلنت تبدیل شده‌اند. زیرا در طی زمان متخصصان و استادان آن‌ها را برای افراد مختلف استفاده کرده‌اند و بر طبق اصول ایدئال پزشکی، شاهد قدرت آن‌ها در پیوند و ماندگاری آن‌ها در درازمدت بوده‌اند.

نیز شایان ذکر است که درصورت شکست و پس‌زدن پیوند، ایمپلنت توسط متخصص شما خارج می‌شود و به شرکت ارسال می‌گردد تا ایمپلنت جدیدی به شما تحویل داده شود.

گرچه که ضرروت استفاده از ایمپلنت برای بسیاری از مردم واضح است اما گاهاً دیده می‌شود که پس از دریافت اطلاعات بیشتر درباره تفاوت‌ ایمپلنت‌ها، برخی از افراد بین ایمپلنت‌ها و روکش‌های به‌هم متصل‌شده و بریج‌ها سوال می‌پرسند.

ایمپلنت - ایمپلنت غرب تهران - کاشت ایمپلنت - ایمپلنت دندان -

ضرورت استفاده از ایمپلنت یا استفاده از بریج‌های دندانی

باید گفت که ایمپلنت‌های دندانی چند مزیت مهم در مقایسه با روکش‌های به‌هم متصل‌شده و بریج‌ها دارند.

فیکسچر درون استخوان کاشته می‌شود و به‌جای ریشۀ دندان عمل می‌کند و فضای ریشۀ ازدست‌رفتۀ داخل استخوان را پر می‌کند. تاج یا روکشی که روی آن قرار می‌گیرد نیز فضای خالی روی لثه را پوشش می‌دهد.

ایمپلنت‌ ها همانند دندان‌های طبیعی عمل می‌کنند و هیچ مشکلی در خوردن غذا توسط آن‌ها یا تمیزکردن این نوع دندان‌ها وجود ندارد.

لازم نیست دندان‌های مجاور آن‌ها تراش بخورد و زیر روکش برود؛ زیرا ایمپلنت به‌صورت مستقل نقش دندان را ایفا می‌کند.
وجود ایمپلنت ، ساختار استخوان زیر دندان جایگزین را حفظ می‌کند؛ زیرا نیروهای جویدن از طریق ایمپلنت به استخوان منتقل می‌شوند و روند طبیعی بازسازی استخوان را تحریک و حفظ می‌کنند.

به بیمارانی که سال‌هاست از دندان متحرک استفاده می‌کنند و از مشکلات شل‌شدن پلاک یا نداشتن گیر و ثبات در پلاک خود رنج می‌برند، می‌توان با قراردادن سه یا چهار واحد ایمپلنت در کل یک فک، پلاک ثابت تحویل داد (درمان اوردنچر). به این وسیله هم از تحلیل استخوان آن‌ها و هم مشکلاتی مانند شل‌شدگی پلاک یا زخم‌های ناشی از استفادۀ مکرر پلاک متحرک جلوگیری می‌شود.

متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی غرب تهران در عین بهره‌گیری از دانش جامع و روش‌های نوین جراحی، مشغول کسب اطلاعات به‌روز از برترین برندها و کمپانی‌های تولید ایمپلنت و اطمینان از کیفیت آن‌ها هستند و می‌توانند راهنمایی‌های لازم را برای انتخاب ایمپلنتی که با شرایط استخوان و لثۀ شما سازگاری داشته باشد، ارائه بدهند. درصورت تمایل به مشاوره می‌توانید با کلینیک دندانپزشکی غرب تهران – درسان تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

جدیدترین مقالات

مطالب مرتبط