جلوگیری از بوی بد دهان هنگام استفاده از سیم ارتودنسی

عده ای پس از ارتودنسی دندان دچار بوی بد دهان شده و این موضوع در طولانی مدت برایشان بسیار آزاردهنده شده است. بهتر است روش هایی که به رفع بوی بد دهان در دوران ارتودنسی دندان به شما کمک می نماید را بشناسید.

ارتودنسی دندان و بوی بد دهان

همانطور که می دانید ارتودنسی دندان یکی از روش های بسیار کاربردی برای رفع بی نظمی دندان ها می باشد. در این روش شما می توانید عیوب دندانی و بعضاً فکی را بر طرف سازید. دقت نمایید که این روش به نوعی روتین و با نتیجه عالی همراه می باشد.

اما ارتودنسی دندان مشکلات مخصوص به خود را دارد. یکی از مشکلات بسیار مهم در خصوص ارتودنسی دندان بوی بد دهان است که به نوعی طبیعی می باشد و می بایست به طور دقیق پیگیری شود. وقتی شما غذا می خورید ذرات غذا به واسطه سیم هایی که در دندان شما قرار دارد اغلب سبب بوی بد دهان خواهد شد، این موضوع اگر ادامه دار شود قطعاً مشکلساز می شود. بهتر است در این خصوص کمی دقیق تر شوم.

ارتودنسی دندان

رعایت بهداشت در ارتودنسی دندان

یکی از موضوعات بسیار مهم برای رفع بوی بد دهان رعایت بهداشت است و البته این موضوع در ایام ارتودنسی دندان می بایست با دقت و تعداد بیشتر صورت پذیرد. توجه نمایید که ارتودنسی دندان گیره هایی بسیار عالی برای تجمع غذا و وجود رسوب پلاک بوده و اگر بهداشت دندان به طور دقیق رعایت نشود اغلب با بوی بد دهان مداوم همراه خواهد بود.

مسواک زدن را به شکل صحیح انجام دهید. توجه نمایید که دیده می شود فرد روزی ۳ الی ۴ بار مسواک میزند اما باز هم از بوی بد دهان خود ناراضی است. دقت کنید که حتی اگر در طول روز بارها مسواک بزنید اما از روش صحیح استفاده ننمایید ضمن بوی بد دهان در نهایت سبب پوسیدگی دهانتان نیز می شود و این موضوع به ضرر سلامت شما خواهد بود. مسواک را با فشاری متعادل بر روی دندان خود و در زاویه های مختلف بکشید، آرامش در مسواک زدن اغلب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. توجه کنید که زمان مسواک زدن را کمی طولانی تر و حداقل ۳ دقیقه در نظر داشته باشید.

مورد بعدی در رعایت بهداشت استفاده از نخ دندان است. با توجه به ارتودنسی دندان عده ای استفاده از نخ دندان را دشوار دانسته و از آن صرفنظر می نمایند، دقت کنید که گاه بعضی از ذرات غذا با استفاده از مسواک نیز از دندان خارج نمی شود و نیاز به نخ دندان می باشد. استفاده از نخ دندان می بایست به آرامی و با حوصله صورت پذیرد. در این روش شما می بایست احتیاط نمایید زیرا در نهایت ممکن است براکت و یا سیم تان آسیب ببیند.

تیم های دندانپزشکی غرب تهران با بررسی های مختلف به این نتیجه رسید که استفاده از دهان شویه و یا آب نمک به صورت دوره ای و با فاصله مشخص نیز سبب می شود که باکتری های موجود در حفره های ریز دهان شما بر طرف شده و میزان بوی بد دهان شما کمتر شود.

ارتودنسی دندان

رعایت غذایی در ارتودنسی دندان

شاید باورش کمی سخت باشد اما رعایت رژیم غذایی مناسب و سالم به نوعی در رفع بوی دهان شما بسیار تأثیر گذار است. در غذاهای خود پروتئین، انواع حبوبات و همچنین موارد لبنی را بگنجانید و البته این گزینه ها می بایست با توجه به فهرست پیشنهادی پزشکتان باشد. با استفاده از مواد غذایی ناسالم ضمن بوی بد دهان قطعاً سلامت شما به خطر خواهد افتاد.

در خصوص نوشیدنی ها پیشنهاد ما حذف نوشیدنی هایی است که حاوی شکر هستند. توجه نمایید که شکر نامناسب موجود در نوشیدنی ها اغلب باعث بوی بد دهان می شود و در نهایت مشکلساز خواهد بود.

یکی دیگر از موضوعاتی که در نهایت سبب بوی بد دهان می شود خشک بودن دهان است. توجه نمایید که می بایست مصرف آب روزانه خود را به حداکثر برسانید به این صورت قطعاً می توانید از شر بوی بد دهان در دوران ارتودنسی دندان در امان باشید.کلنیک درسان ، ارتودنسی غرب تهران و مرکز ایمپلنت غرب تهران با استفاده از راهکار هایی نوین، این درمان ها را به حداقل خواهد رسانید.

ارتودنسی دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

جدیدترین مقالات

مطالب مرتبط