روش آسان برای کاهش اضطراب کودکان در دندانپزشکی

دندان شیری کودکان، دائمی نیست و این دائمی نبودن به معنای آن نیست که دندان های آنها نیاز به مراقبت ندارد. از دندان های شیری باید مراقبت کرد و درصورت خراب شدن، نزد متخصص رفت. برای رفع اضطراب کودکان بهتر است که به دندانپزشک کودک مراجعه کنید.

دندانپزشکی کودکان در غرب تهران

مرکز دندانپزشکی ما در درمان و مراقبت از دندان کودکان تخصص دارد، به جرات می شود گفت که بهترین دندانپزشکی غرب تهران هستیم. ما در مرکز تخصصی دندانپزشکی ، محیطی ایجاد کرده ایم که کودکان احساس آرامش و امنیت داشته باشند. زمانی که کودکان در سنین پایین برای اولین بار حضور در دندانپزشکی را تجربه می کنند، خیلی مهم است که از این تجربه لذت ببرند.

ما نهایت سعی خود را بکار برده ایم که خاطره ای شیرین و خوشایند از اولین حضور کودکان در دندانپزشکی، در ذهن کودک نقش ببندد. در مرکز درسان دندانپزشکان کودکان که تخصص و تجربه زیادی در درمان دندان کودکان، نوزادان و خردسالان دارند، حضور دارند.

کودکان باید در سنین ۱ تا ۱۰ سالگی زیر نظر دندانپزشک کودک، مورد مراقبت قرار بگیرند. نخستین دندان های کودکان از شش ماهگی شروع به جوانه زدن می کند و این خیلی مهم است که تا زمانی که با دندان های دائمی جایگزین می شوند مورد مراقبت قرار بگیرند.

دندانپزشکی کودکان

درمان های دندان کودکان

اگر از دندان های کودکان مراقبت نشود، احتمال پوسیدگی دندان ها و بیماری های دندان و دهان وجود دارد که عوارض آن مادام العمر است. کرم خوردگی و پوسیدگی دندان های کودکان شایع ترین بیماری دندان و دهان در میان کودکان است که در اصل نوعی بیماری عفونی است.

توصیه ما این است که پیش از سن ۱ سالگی کودکان به دندانپزشکی مراجعه کنند و مورد مراقبت قرار بگیرند. اگر چه شاید سن ۱ سالگی برای بررسی دندان های کودک، زود بنظر برسد اما یادگیری روش‌های صحیح رعایت بهداشت دهان و دندان، بررسی وجود پوسیدگی و مشکلات رشد احتمالی بسیار مهم است.

مرکز دندانپزشکی کودکان درسان طیف کاملی از خدمات دندانپزشکی کودک و نوجونان را ارائه می دهد، نمونه خدمات و درمان دندان در مرکز ما شامل؛

  • معاینه و ارزیابی دهان و دندان کودک
  • جرم گیری دندان کودک
  • پر کردن دندان های کودکان
  • محافظ دهنی(گارد)
  • دندانپزشکی زیبایی و سفید کردن دندان ها
  • فیشور سیلانت
  • ارتودنسی پیشگیری

است.

دندانپزشکی کودکان

کاهش اضطراب کودکان در دندانپزشکی

زمانی که کودکان برای اولین بار در مراکز دندانپزشکی حضور می یابند، ممکن است که دچار ترس از دندانپزشکی شوند، به همین خاطر لازم است که نسبت به رفع ترس کودکان اقدام کنید تا احساس امنیت داشته باشند. ما در مرکز دندانپزشکی غرب تهران، سعی کرده ایم که محیطی برای کودکان فراهم کنیم که با نهایت آرامش و احساس امنیت، کودک تحت معالجه قرار گیرد.

اگر کودک شما برای حضور در دندانپزشکی، مضطرب است و احساس ترس می کند، بهتر است که با او حرف بزنید و به او آرامش دهید. هنگام حضور در دندانپزشک کودک، به صورت خانوادگی حضور بیابید تا کودک وجود شما را در مرکز مایه امنیت خود بداند.

در مراکز دندانپزشکی کودک، افراد متخصص حضور دارند که رفتار کودک را شناسایی می کنند و با او مدارا می کنند تا احساس امنیت و آرامش داشته باشد. همچنین این خیلی مهم است که والدین و همراهان کودک آرام و خونسرد باشند چرا که کمک زیادی به آرام بودن کودکان می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

جدیدترین مقالات

مطالب مرتبط