روکش های با پایه فلزی یا روکش‌های سرامیکی یا زیرکونیک ؟

امروزه ظاهر زیبا و جذاب برای همه انسان‌ها مهم است. بطوریکه از نظر اجتماعی، فرهنگی و …. افرادی که ظاهر جذاب‌تری دارند در کسب مشاغل حساس موفق‌تر هستند. دندان‌های نازیبا چه در جلوی دهان و چه در انتهای دهان علاوه بر مشکلات دهانی از جمله التهاب لثه دندانی، خونریزی، و بوی بد دهان باعث کاهش اعتماد به‌نفس در برقراری روابط اجتماعی خواهد شد. استفاده از پوشش‌های سرامیکی جدید و پایه‌های زیرکونیوم باعث افزایش زیبایی و شفافیت و تغییر فرم دندان‌ها خواهد شد. امروزه با استفاده از سرامیک‌های تقویت شده، دیگر جایی برای استفاده از روکش‌هایی که دارای پایه‌های فلزی هستند، نیست. اگر مقاومت فلز برحسب فشار و نیروهای جویدن برای هر واحد سطح ۹۰۰ مگاپاسکال باشد، این مقاومت برای سرامیک‌های جدید و حتی زیرکونیوم تا ۱۸۰۰ مگاپاسکال گزارش شده.
روکش‌های قدیمی که دارای پایه فلزی هستند به دلیل فلزی که در زیر روکش وجود دارد به خصوص در افرادی که در دندان‌های جلو از این روکش‌ها با پایه فلزی (PFM) استفاده کردند، هنگام خندیدن دندان‌ها نمای نازیبایی دارد. این در صورتی است که مقاومت روکش‌ها با پایه زیرکونیک ۲ برابر روکش‌ها با پایه فلزی است و این روکش‌ها طول عمر خیلی بالاتری دارند. سیستم‌های زیرکونیومی زیباترین و مقاوم‌ترین سیستم‌های شناخته شده در جهان هستند که دندانپزشک با استفاده از زیرکونیوم بالاترین حس زیبایی و مقاومت را برای بیماران به ارمغان می‌آورد.روکش‌های سرامیک زیبایی فوق‌العاده‌ای داشته و با نسج لثه کاملاً سازگار می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

جدیدترین مقالات

مطالب مرتبط