سفیدی دندان ها بعد از بلیچینگ چه مدت باقی می ماند؟

نباید تصور کنید که با یک بار که دندان هایتان را سفید کردید هیچ وقت دیگر به سفیدکردن آنها احتیاج نخواهید داشت. سفید کردن دندان ها آثار همیشگی ندارد و بلیچینگ را معمولاً میتوان سالی یکبار تمدید کرد.
حفظ نتایج درمانی به این مساله بستگی دارد که شما پس از سفید کردن دندان هایتان، چقدر توصیه های ایمنی را رعایت کنید.
نوشیدن زیاد قهوه و چای پر رنگ٬ کشیدن سیگار٬ استفاده زیاد از نوشابه های رنگی وعدم توجه به بهداشت دهان و دندان٬ از عواملی هستند که باعث می شوند مدت زمان دوام بلیچینگ کمتر شود.
تغییر رنگ دندان های قدامی یک مشکل زیبایی است و به قدری مهم است که اغلب باعث می شود که بیمار در پی تصحیح آن باشد. گرچه روش های ترمیمی مثل روکش ها و ونیرها در دسترس می باشند ولی اغلب تغییر رنگ را می توان بطور کامل یا ناقص به وسیله سفید کردن تصحیح کرد. روش های سفید کردن محافظه کارانه تر از روش های ترمیم بوده و نسبتاً ساده تر و ارزان تر می باشد. همراه با بالا رفتن سن در بیماران، تغییر رنگ در دندان به صورت فیزیولوژیک رخ می دهد که ناشی از رسوب زیاد عاج، هم چنین نازک شدن و تغییرات نوری مینا می باشد. غذا و آشامیدنی ها با تجمع در ترک های موجود در سطح مینا یا عاج زیر آن باعث تغییر رنگ می شوند. به علاوه ترمیم های قبلی و قدیمی هم که در اثر مرور زمان خراب شده اند باعث تغییر رنگ می شوند. درخواست سفید کردن دندان ها در بیماران با بالا رفتن سن رو به افزایش می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

جدیدترین مقالات

مطالب مرتبط