نکات مهم در محافظت از دندان کودک در برابر قطره آهن یا شیرینی شیر

– آیا در اثر خوردن قطره آهن دندان کودکتان سیاه شده:
نمی توان توصیه کرد که قطره آهن به کودک ندهید. بهتر است نه تنها هنگام مصرف قطره آهن بلکه برای هر شربت دیگری که تجویز می شود قبل و بعد از دادن شربت ابتدا مادر دندانهای کودک را تمیز کند. چسبندگی ناشی از کثیفی دندانها باعث می شود شربت روی دندانها باقی بماند و شیرینی مواد باعث تخریب دندان شود. به عبارتی آهن موجود در قطره آهن سبب خرابی دندان نمی شود بلکه شیرینی قطره و شربت است که دندان را خراب می کند.
– شیرینی شیر هم می تواند باعث پوسیدگی دندان شود؟
لازم است بعد از شیر دادن به کودک دندان او را مسواک زد اگر کودک خواب است بهترین کار این است که بعد از خوردن شیر مقداری آب به او بدهیم ممکن است کودک این آب را قورت دهد یا آن را بیرون بریزد. در هر دو صورت مقدار غلظت شیر در دهان کم و مانع پوسیدگی دندان می شود. به این ترتیب کودک دندان های شیری محکمی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

کلینیک درسان یکی از معتبرترین دندانپزشکی ها و مورد تائید بیماران با تجهیزات و مواد درجه یک و پزشک معتبر در حوزه های جراحی دندان عقل، لمینت دندان و ایمپلنت، پر کردن، عصب کشی و حوزه های زیبایی، دندانپزشکی غرب تهران می باشد که با تجربه چندین و چند ساله در زمینه دندانپزشکی کودکان و بزرگسالان توانسته است رضایت بیماران بسیاری را به خود جلب کند.

جدیدترین مقالات

مطالب مرتبط

درمان دندانپزشکی تحت بیهوشی کودکان

درمان دندانپزشکی تحت بیهوشی کودکان

دندانپزشکی تحت بیهوشی کودکان عارضه مهم و خطرناکی ندارد. نکته مهم این است که والدین تمام نظارت ، مراقبت و تلاش خود را بکنند تا دندانهای

دندانپزشکی تحت بیهوشی بزرگسالان

دندانپزشکی تحت بیهوشی بزرگسالان

دندانپزشکی تحت بیهوشی بزرگسالان: عده ای از بیماران به دلیل ترس از خدمات دندانپزشکی و یا فوبیا نسبت به صدای ابزار، ماهیت درمان، درد یا فشار