چرا باید دندان را کشید؟

۱- آسیب شدید دندان یا ضربه: برخی از دندان‌ها به دلیل پوسیدگی شدید و آسیب گسترده (شکسته یا ترک خورده) تعمیرشان امکان‌پذیر نیست و نیاز به کشیدن دندان است. به عنوان مثال دندان‌هایی که تحت تأثیر بیماری‌های لثه هستند ممکن است نیاز به کشیدن پیدا کنند. در این بیماری‌ها همان‌طور که بیماری بدتر می‌شود حمایتی که توسط استخوان دندان از دندان می‌شود کمتر می‌شود و اغلب منجر به کشیدن دندان می‌شود.
۲- دندان‌های نابجا یا فاقد عملکرد:برای جلو گیری از عوارض احتمالی که ممکن است دندان‌های نابجا تأثیر منفی در بهداشت دهان و دندان شما داشته باشند، ممکن است دندانپزشک شما به شما توصیه کند دندان‌های نابجا و بی فایده را بکشید (دندان‌هایی که اثری در جوندگی شما ندارند).
۳- درمان ارتودنسی:در درمان ارتودنسی ممکن است برای چیدمان درست دندان‌های بهبود یافته نیاز به کشیدن دندان باشد.
۴- دندان اضافی: دندان‌های اضافی ممکن است از رشد دندان‌های دیگر جلوگیری کند.
۵- پرتودرمانی: در پرتودرمانی سر و گردن ممکن است برای پیشگیری از عوارض احتمالی مانند جلوگیری از ایجاد عفونت نیاز به کشیدن دندان‌ها باشد.
۶- پیوند اعضای بدن: داروهایی که بعد از پیوند عضو استفاده می‌شوند ایمنی بدن را ضعیف میکند و این حالت خطر ابتلا به عفونت دندان را افزایش می‌دهد؛ بنابراین ممکن است قبل از عمل نیاز به کشیدن برخی از دندان‌ها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

جدیدترین مقالات

مطالب مرتبط