هشت مزیت مهم ایمپلنت نسبت به سایر شیوه‌های درمانی

ایمپلنت دندان یک پیچ تیتانیومی است که داخل استخوان فک قرار داده می‌شود و مانند ریشۀ دندان عمل می‌کند. این پیچ با جراحی به استخوان فک پیوند می‌خورد و به‌دنبال آن روکشی به‌عنوان تاج روی ایمپلنت قرار می‌گیرد. ایمپلنت‌ها می‌توانند انتخابی مناسب برای یک یا چند ناحیۀ بی‌دندانی بوده یا جایگزینی مناسب برای آن دسته بریج‌های دندانی به‌هم‌متصل‌شده‌ باشند که تاج یا ریشۀ دندان آن‌ها دیگر قابل نگهداری نیست. دلایل بسیاری برای جایگزینی دندان‌های کشیده‌شده وجود دارد که در این مطلب به ۸ مزیت مهم کاشت ایمپلنت اشاره کرده‌ایم :

با ایمپلنت زیبایی را به لبخند خود بازگردانید

۱. در درجۀ اول، شما به دندان‌هایتان برای زیبایی در چهره و لبخند نیاز دارید. داشتن دندان مسلماً به شما اعتماد‌به‌نفس بیشتری می‌بخشد. نگران این نباشید که مردم متوجه ازبین‌رفتن دندان‌هایتان شوند. با ایمپلنت می‌توانید زیبایی را به لبخند خود بازگردانید.

ایمپلنت‌ها به حفظ استخوان و شکل فک شما کمک می‌کنند

۲. هنگامی که دندان‌ها از بین می‌روند و مجبور به کشیدن آن‌ها می‌شویم، بعد از گذشت زمان در ناحیۀ فکین که دندان‌ها را نگه می‌دارد، استخوان شروع به تحلیل‌رفتن می‌کند. ایمپلنت‌ها به حفظ استخوان و شکل فک شما کمک می‌کنند. برای دریافت ایمپلنت دندان، باید لثه‌های سالم و استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت داشته باشید.

بنابراین علاوه بر حفظ ظاهر، بستر استخوان و لثۀ خود را هم تأمین می‌کنید. همچنین باید متعهد باشید که این ساختار را سالم نگه دارید. مراقبت‌های دقیق دهان و مراجعات دندانپزشکی منظم، برای موفقیت درازمدت ایمپلنت‌های دندانی بسیار مهم است.

ایمپلنت دندان به حفظ سلامت عمومی شما کمک می‌کند

۳. ازدست‌دادن دندان روی سلامت عمومی شما تأثیر می‌گذارد. اینکه چطور غذا بخورید و اینکه آیا هضم غذا توسط سطح جوندۀ دندان‌های دیگر به‌درستی صورت می‌گیرد یا خیر، از مسائل بسیار مهمی است که شما را به‌سمت جایگزینی دندان با ایمپلنت سوق می‌دهد.

برخی از افرادی که دندان‌های خود را از دست داده‌اند، تغذیۀ ضعیفی دارند که می‌تواند سلامت کلی آن‌ها را تحت‌تأثیر قرار دهد. میوه‌ها و سبزیجات خام نیاز به جویدنی بیشتر از برنج یا غذاهای نرم دارند. کسی که دندان‌های زیادی را از دست داده، ناچاراً ممکن است از خوردن آن‌ها اجتناب کند.

ایمپلنت غرب تهران - ایمپلنت - ایمپلنت دندان - لبخند پس از ایمپلنت

ایمپلنت‌ها اعتماد‌به‌نفس شما را افزایش می‌دهند.

۴. از‌دست‌دادن دندان‌ها می‌تواند به تغییر در گفتار شما منجر شود. همچنین می‌تواند اعتماد‌به‌نفس شما را تحت‌تأثیر قرار دهد. به این ترتیب باز هم به فکر بهترین جایگزین (که همان ایمپلنت‌هاست) برای دندان از‌دست‌رفتۀ خود می‌افتید.

کاشت ایمپلنت شرایطی پایدار برای روکش‌های دندانی ایجاد می‌کند

۵. از‌آنجا‌که ایمپلنت‌ها به استخوان شما متصل می‌شوند، شرایطی پایدار برای روکش‌های دندانی شما ارائه می‌دهند. پروتزها و روکشی که به ایمپلنت نصب شده‌اند، در دهان شما لغزش و تغییر نخواهند داد.

مزیت ویژه‌ای که ایمپلنت‌ها دارند این است که در هنگام خوردن و صحبت‌کردن عملکردی مانند دندان طبیعی شما دارند. پروتزها و تاجی که روی ایمپلنت دندان قرار می‌گیرد بسیار طبیعی‌تر از پروتز‌های متحرکی است که برای پرکردن ناحیۀ بی‌دندانی استفاده می‌شود.

ایمپلنت دندان‌های مجاور را آسیب نمی‌زند

۶. به‌جای استفاده از بریج‌های دندانی که باعث می‌شود دندان‌های سالم فرد هم آسیب ببیند و تراش بخورد و زیر روکش رود، استفاده از ایمپلنت دندان بیشتر توصیه می‌شود. مزیت ایمپلنت‌ها این است که ناحیۀ بی‌دندانی به‌طور مستقل درمان و بازسازی می‌شود و دندان‌های مجاور آسیب نمی‌بینند و قربانی پرکردن خلأ دندان کشیده‌شده نمی‌شوند.

نگرانی تغییر شکل چهره با ایمپلنت‌ رفع می‌شود

۷. تغییر شکل چهره، هم‌زمان با کشیدن دندان‌ها مشهود می‌شود و عوارضی همچون افسردگی را درپی دارد. تغییرات رادیکال در صورت شکل می‌گیرد، مخصوصاً زمانی که بیمار تمام دندان‌ها یا بخش زیادی از دندان‌های انتهایی خود را از دست می‌دهد.

افت ارتفاع در بخش پایین‌تر صورت، چروک‌شدن بیش‌از‌حد پوست و در شرایطی ناتوانی در کنترل بزاق دیده می‌شود. استخوان و ماهیچه حجم خود را از دست می‌دهند، جویدن و خوردن غذا سخت‌تر می‌شود و این تغییرات در حجم استخوان و لثه، روی عضلات و پوست نیز تأثیر می‌گذارد و درنهایت به پیریِ صورتِ پیش از موعد در بیمار منجر می‌شود. در چنین وضعیتی بیماران بیشتر به‌سمت جایگزینی دندان با ایمپلنت سوق داده می‌شوند.

دندان‌هایی طبیعی و زیبا با ایمپلنت

۸. برای کسانی که یک یا چند دندان را از دست می‌دهند، اثر زیبایی ایمپلنت دندان تقریباً بی‌نظیر است. ایمپلنت‌های دندانی به دندان‌های طبیعی فرد بسیار شبیه هستند و عملکرد مشابهی دارند.

متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی غرب تهران با استفاده از روش‌های نوین جراحی و نیز بهره‌گیری از ابزار و متریال‌های مرغوب و به‌روز، خدمات تخصصی خود را پیرامون چگونگی جراحی سینوس لیفت و جایگذاری ایمپلنت، با بهترین کیفیت به شما ارائه می‌دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و گرفتن نوبت مشاوره از اینجا اقدام نمایید. ضمناً مشاهده فیلم ایمپلنت‌های دندانی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

جدیدترین مقالات

مطالب مرتبط