حساسیت های دندان

ساختار یک دندان به طور طبیعی به گونه ای است که نسبت به برخی محرک های حفره دهان مثل شیرینی یا ترشی اصلا نباید واکنش نشان دهد و در مقابل برخی محرک ها مثل سرما یا گرما واکنش آن نباید شدید باشد. با توجه به ساختمان دندان ها لثه در قسمت ریشه دندان و مینا دندان در بالا (قسمت تاج دندان) به خوبی از نفوذ تحریکات به بافت زنده دندان یعنی عاج دندان جلوگیری می کند. این حساسیت ها زمانی رخ می دهد که قسمت حساس دندان موسوم به عاج در اثر از بین رفتن مینای دندان یا تحلیل لثه ایجاد می شود. این تحریکات موجب تیر کشیدن دندان می شود. به همین دلیل فرد پس از نوشیدن مایعات سرد یا جریان یافتن هوای سرد بر روی دندانها حساسیت شدیدی احساس می کند.
.عواملی نظیر: مسواک زدن غلط، دندان قروچه، گاهاً جرمگیری بعضی از نواحی دندان ها، پوسیدگی های نادیده گرفته شده، مصرف بیش از حد ترشیجات و ... تأثیر به سزایی در رشد حساسیت های دندانی در بین افراد دارد. حساسیت دندان در بین ۲۵ تا ۵۰ سالگی شایع تر می شود.
در زیر مینا مجاری لانه زنبوری ریز پر از مایعی وجود دارد که مستقیماً به مغز دندان می رود که حاوی عصب حساس دندان است با رسوب کلسیم توسط بزاق دهان بر روی مینای دندان ها بطور طبیعی این محیط بسته می ماند اما زمانی که لثه ها و محافظ ریشه دندان، همان مینای دندان آسیب ببیند انتهای این مجاری باز شده و کمترین تغییرات دمایی باعث جابه جایی و حرکت سریع مایع درون آنها شده و حساسیت دندان را به وجود می آورد.

۱-روزی دو بار مسواک بزنید .استفاده از مسواک هایی با کیفیت و دارای الیاف نرم و خمیردندانهای استاندارد حاوی فلوراید و ضد حساسیت به کمتر شدن و از بین رفتن این مشکل کمک می کند.
۲- پیشگیری و چکاپ مرتب برای کنترل میزان تحلیل لثه ها به درمان این حساسیت ها کمک می کند.
۳- زیاد ترشی مصرف نکنید به ویژه لیموترش گاز نزنید- از گاز زدن یخ نیز پرهیز کنید.
۴- هر ۶ ماه یکبار برای چکاپ و جرمگیری به دندانپزشک مراجعه کنید.

متخصصین و کادر درمانی ما در کلینیک دندانپزشکی درسان اقدامات تشخیصی، درمانی و مراقبتی مرتبط با حساسیت های دندان را با کیفیت و دقت بسیار بالا به بیماران محترم ارائه می نمایند.

مطالب مرتبط :
» دندان قروچه با ساییدن دندانها روی هم
» تشخیص و درمان دندان قروچه
» نایت گارد چیست؟

Comments are closed.