دندانپزشکی اطفال چیست؟

دندانپزشکی کودکان شاخه ای از دندانپزشکی است که با بچه ها از کودکی تا نوجوانی سروکار دارد. دندانپزشکان کودکان اهمیت خاصی برای پوسیدگی دندان قائل هستند. تحقیقات نشان می دهد که بهداشت دهانی ضعف در بچه ها منجر به عملکرد درسی ضعیف در مدرسه و همچنین روابط اجتماعی ضعیف می انجامد. بنابراین متخصصین اطفال توصیه هایی در رابطه با تقویت دندانها ،عادت های غذایی سالم و سایر مواردی که مانع بیماری های دهان می شود به آنها می کنند. اولین مراجعه هر کودک به دندانپزشک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا کوچکترین بی توجهی و سهل انگاری باعث می شود که او تا پایان عمر از معالجات دندانپزشکی گریزان باشد.

علاوه بر این آنها در راستای سلامت دندانهای اولیه یا شیری فعالیت می کنند تا زمانی که این دندانها بیفتد. علت اهمیت دندانهای شیری به این خاطر است که به بچه ها اجازه جویدن درست را می دهد و این به خودی خود موجب سلامت تغذیه ای کودک می شود همچنین این دندانها به یادگیری تکلم در کودک و حفظ فضای موردنیاز برای رشد دندانهای دائمی کمک می کند.

متخصصین و کادر درمانی ما در کلینیک دندانپزشکی درسان ضمن فراهم آوردن شرایط لازم در جهت آرامش کودک شما ،اقدامات تشخیصی، درمانی و مراقبتی را با کیفیت و دقت بسیار بالا به اطفال ارائه می نمایند.

مطالب مرتبط :
» نکات مهم در محافظت از دندان کودک در برابر قطره آهن یا شیرینی شیر
» با دردسرهای دندان در آوردن بچه ها چطور کنار بیاییم ؟
» آموزش ویژه رعایت بهداشت دهان از نوزادی تا ۱۹ سالگی در خانه

Comments are closed.