درمان‌های تخصصی و جراحی فک و صورت

تخصص فک و صورت نوعی از رشته های تخصصی جراحی است که اکثر مردم وقتی درد دندان عقل به سراغشان میاید به یاد این متخصص ها می‌افتند. بله درست است، جراحی دندان عقل یا هر نوع از جراحی‌های خارج ساختن دندان مربوط به متخصص جراح فک و صورت است.


WhatsApp-Image-2020-05-23-at-01.59.33-683x1024

 جراحی‌های خارج دهانی مثل

 جراحی فک، جراحی های شکستگی فک، جراحی های زیبایی فک ، جراحی های شکستگی گونه ، چانه ، در رفتگی فک، جراحی های مفصل گیجگاهی، جراحی توده های فک و صورت، تومورهای خوش خیم یا یدخیم، تحلیل های استخوانی، جراحی های ناشی از تروما، جراحی های زیبایی یا درمانی لب، شکستگی های جمجمه، اختلالات ژنتیکی و مادرزادی لب یا فک و صورت، برطرف کردن نواقص و غیر قرینگی های صورت، ناهنجاری‌های فکی مثل جلو یا عقب بودن فک، بزرگ یا کوچک کردن فک و …..

جراحی های داخل دهانی مثل 

 جراحی ایمپلنت، جراحی پیوند استخوان در فک، جراحی و درناژ آبسه، جراحی سینوس لیفت، جراحی لثه، جراحی خارج کردن ضایعات انتهای ریشه، جراحی قطع انتهای ریشه، جراحی ریج اسپیلیت، جراحی بازسازی استخوانی فک، جراحی اسکرو اکسپندر، جراحی دندانهای نهفته، جراحی تحلیل لثه و استخوان فک، جراحی های ضایعات زبانی،….

جراحی های زیبایی مثل

جراحی پلاستیک بینی و صورت، جراحی زیبایی گونه، جراحی زیبایی چانه، تزریق فیلر به لب، چانه، گونه، تزریق های پر کردن نواقص و غیر قرینگی های صورت، لیفت ابرو، لیفت پلک، بلفارو پلاستی، لیفت گونه، بوتاکس، رفع خط و خطوط اطراف چشم و تیرگی های اطراف چشم، هر گونه جراحی پلاستیک صورت که در اثر تومور یا سوختگی به وجود آمده، وجود عفونت های دندانی و فک و غدد بزاقی ،و …. همه عوامل اشاره شده از جراحی های مربوط به رشته متخصص جراح فک و صورت است.

جراحی دندان عقل یا دندانهای نهفته چگونه است ؟

متخصص جراح فک و صورت شما پس از روئت رادیو گرافی ها و بررسی شرایط دندانی شما روند جراحی را مشخص می‌کند. طی یک جلسه حدود یک ساعته با بی حسی ناحیه یا فک را بی حس می‌کند و برش مختصری در ناحیه مورد نظر می‌دهد. دندان را بسته به جای قرارگیری آن یا درسته و کامل و بدون خورد کردن، خارج می‌کند یا بسته به صلاحدید ایشان، دندان را به چند قسمت تقسیم و بصورت تکه تکه خارج می‌کند.

شما در طول درمان دردی احساس نمی‌کنید چون نوع بی حسی فکی فرق می‌کند ولی فشار خارج کردن دندان را روی فک احساس می‌کنید.توجه داشته باشد فشار را نمی‌توان با بی حسی از بین برد. بعد از خارج ساختن تاج و ریشه های دندان، ناحیه جراحی شده بخیه می‌خورد و این بخیه بسته به تشخیص پزشک می‌تواند جذبی یا غیر جذبی باشد.

دستورات بعد از جراحی هم به شما داده می‌شود. که در قسمت جراحی دندان عقل در همین سایت قرار داده شده است.دوران نقاهت هم فقط شب اول جراحی اعلام می‌شود و بعد از آن به همه کار های روزمره خود می‌توانید برسید.

متخصص جراح فک و صورت با اعمال جراحی فک برای افرادی که از ناراحتی های جلو یا عقب بودن فک رنج می‌برند ، می‌تواند در تکلم ، تنفس و زیبایی آنها نقش بسزایی را ایفا کند. متخصص فک و صورت ممکن است برای برطرف کردن ناهنجاری‌های دندانی و فکی شما با متخصص ارتودنسی درمانهای مشترکی را آغاز کند تا نتایج ایده ال و بتری را دریافت کنید.

دوران نقاهت جراحی های فک در بدن های مختلف با توجه به شرایط ناهنجاری فک و نوع عمل بیماران، متفاوت است. ولی بطور تقریبی بین سه الی شش ماه را در نظر بگیرید. نقاهت این نوع جراحی با جراحی های زیبایی فک و صورت متفاوت است لذا بهتر است در مورد شرایط و طول درمان از متخصص جراح فک و صورت مشاوره حضوری بگیرید. تجربه، مهارت، تکنیک و سوابق کاری و تحصیلی جراح فک و صورت شما، در نتایج حاصل از این جراحی ها، تاثیر بسزایی دارد.

چه سنی برای جراحی فک مناسب است ؟

برای اعمال جراحی فک و صورت بهتر است سن بلوغ فرد سپری شده باشد، معمولا بین ۱۷ الی ۲۷ سالگی مناسب است ولی در خصوص شکستگی‌ها و مشکلات ژنتیکی یا تومور و ضایعات داخل یا خارج دهانی شرایط سنی وجود ندارد و نظر متخصص جراح فک و صورت براساس شرایط بالینی بیمار، برای جراحی حاکم است.

 

آیا جراحی فک درد دارد ؟

همانطور که گفته شد جراحی فک تحت بیهوشی صورت می‌گیرد. لذا بیمار دردی احساس نمی‌کند. بعد از به هوش آمدن هم بدلیل تزریق داروهای مسکن درد زیادی را حس نخواهید کرد ولی به هر حال شما جراحی انجام دادید و بعد از عمل تمام دردها و مشکلات شما با دارو کنترل می‌شود.

متخصص فک و صورت - دندانپزشکی درسان

جهت ویزیت و مشاوره با متخصص جراح فک و صورت لطفا با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

فوق تخصص انكولوژی فک و صورت

اگر شما درگیر ضایعه یا توده ای در ناحیه فک و صورت خود هستید باید ابتدا متخصص جراح فک صورت شما را ویزیت کنند و در صورت احتمال تومور شما را به انکولوژیست معرفی و ارجاع میدهد.کلینیک تخصصی دندانپزشکی درسان مفتخر است که از تجربیات و تبحر متخصص جراح فک و صورتی استفاده میکند که ایشان فوق تخصص آنکلوژی هستند . لذا بیماران عزیزی که درگیر این نوع بیماری ها هستند ، میتوانند هم جهت مشاورات تخصصی فک و صورت و هم به جهت انکولوژی با ایشان ویزیت و مشاوره شوند.
فوق تخصص انکولوژی براساس گزارش های پاتولوژی و نوع توده ، طرح درمان دقیق و جامعی براساس شرایط فعلی شما ارائه میدهد و نوع توده ، نوع سرطان ، وخامت موضوع ،احتمال سرعت رشد توده ،احتمال گسترش و متاستاز توده و سرطان ، ضرورت انجام عمل جراحی ،عوارض درمان ، دوران نقاهت ،و …. را برای شما مشخص میکنند.

روند پذیرش و ویزیت بیماران سرطانی توسط متخصص آنکولوژی:

– ملاحظات و تشخیص انواع سرطان ها و توده های فک – زبان – جمجمه- گونه – چانه – بینی -گردن – صورت – بافت نرم ، بافت سخت ، – بررسی دقیق رادیوگرافی ، سی تی اسکن ، آزمایشات و …
– نمونه برداری و بیوپسی از توده بدون بیهوشی و یا همراه با بیهوشی در صورت نیاز….. -بررسی جواب پاتولوژی و ارائه طرح درمان دقیق – شروع درمان ، عمل جراحی ، برداشت تومور ، بازسازی استخوان یا بافت نرم ، شیمی درمانی ، پرتو درمانی و هر گونه اقدامی که بر اساس شرایط هر فرد مورد نیاز باشد. – چکاپ و بررسی های مداوم جهت روند بهبود و کنترل توده سرطانی ( معاینات دوره ای ، آزمایشات ، رادیوگرافی ، اسکن ، تصویر برداری و …)

متخصص فک و صورت - جراحی فک و صورت در تهران

جراحی فک به چه روشی انجام می‌شود ؟

متخصص جراح فک و صورت شما پس از ویزیت بالینی و مشاهده رادیوگرافی و فوتو گرافی‌های مخصوص و براساس مشکلات و ناهنجاری های فکی هر فرد، تصمیم به اعمال جراحی می‌گیرد و نوع و روش عمل جراحی را مشخص می‌کند.

هزینه های جراحی فک چقدر است ؟

هزینه های جراحی فک بسته به نوع ناهنجاری و نوع عمل برای هر بیمار متفاوت است و پزشک پس از ویزیت و بررسی شرایط بیمار طرح درمان و برآورد هزینه را انجام می‌دهد. به یاد داشته باشید در هرگونه عمل و جراحی چه زیبایی و چه درمانی، بهداشت و همکاری بیمار در روند بهبود بسایر تاثیرگذار است.

متخصص جراح فک و صورت در کلینیک تخصصی دندانپزشکی درسان علاوه بر تخصص فک و صورت، دارای مدرک فلوشیپ انکولوژی هستند و به خوبی درخصوص ضایعات و توموذرهای فک و صورت شما را یاری می‌دهند.

متخصص جراح فک و صورت در کلینیک دندانپزشکی درسان دارای بورد تخصصی، پلاستیک بینی و صورت و عضو هیئت علمی دانشگاه هستند و این رشته را تدریس می‌کنند و می‌توانند با تکیه بر دانش و تجربه و مهارت خود شما را در درمان بیماری های فک و صورت و اعمال جراحی زیبایی یاری کنند.