کشیدن دندان

کشیدن دندان به معنای درآوردن آن از جایگاه دندان در استخوان فک است. دلایل مختلفی برای کشیدن دندان وجود دارد. این دلایل عبارتند از:
۱- آسیب شدید دندان یا ضربه: برخی از دندان‌ها به دلیل پوسیدگی شدید و آسیب گسترده (شکسته یا ترک خورده) تعمیرشان امکان‌پذیر نیست و نیاز به کشیدن دندان است. به عنوان مثال دندان‌هایی که تحت تأثیر بیماری‌های لثه هستند ممکن است نیاز به کشیدن پیدا کنند. در این بیماری‌ها همان‌طور که بیماری بدتر می‌شود حمایتی که توسط استخوان دندان از دندان می‌شود کمتر می‌شود و اغلب منجر به کشیدن دندان می‌شود.
۲- دندان‌های نابجا یا فاقد عملکرد:برای جلو گیری از عوارض احتمالی که ممکن است دندان‌های نابجا تأثیر منفی در بهداشت دهان و دندان شما داشته باشند، ممکن است دندانپزشک شما به شما توصیه کند دندان‌های نابجا و بی فایده را بکشید (دندان‌هایی که اثری در جوندگی شما ندارند).
۳- درمان ارتودنسی:در درمان ارتودنسی ممکن است برای چیدمان درست دندان‌های بهبود یافته نیاز به کشیدن دندان باشد.
۴- دندان اضافی: دندان‌های اضافی ممکن است از رشد دندان‌های دیگر جلوگیری کند.
۵- پرتودرمانی: در پرتودرمانی سر و گردن ممکن است برای پیشگیری از عوارض احتمالی مانند جلوگیری از ایجاد عفونت نیاز به کشیدن دندان‌ها باشد.
۶- پیوند اعضای بدن: داروهایی که بعد از پیوند عضو استفاده می‌شوند ایمنی بدن را ضعیف میکند و این حالت خطر ابتلا به عفونت دندان را افزایش می‌دهد؛ بنابراین ممکن است قبل از عمل نیاز به کشیدن برخی از دندان‌ها باشد.

متخصصین و کادر درمانی ما در کلینیک دندانپزشکی درسان اقدامات تشخیصی، درمانی و مراقبتی مرتبط با جراحی و کشیدن دندان را با کیفیت و دقت بسیار بالا به بیماران محترم ارائه می نمایند.

مطالب مرتبط:
» چه مراقبت هایی بعد از کشیدن دندان ضروری است ؟

» مصرف سیگار و سایر دخانیات چه تاثیری در سلامتی دندان ها دارد ؟

Comments are closed.