دندان قروچه با ساییدن دندانها روی هم

دندان قروچه یکی از عاداتی است که طی آن بیمار دندانهای خود را روی هم فشار داده و یا می ساید. عنوان قروچه معمولاً در خواب رخ می دهد ولی ساییدن یا کوبیدن دندانها در طول روز نیز شایع است.
دندان قروچه دو علت اصلی دارد. یا در اثر جفت نشدن درست دندانها و تماس زودرس بین دندانهای فک بالا و پائین و یا در اثر فشارهای روانی و استرسی.
دندان قروچه مداوم ممکن است باعث خوردگی لثه ها و استخوانهای حمایت کننده از آنها درمان بشود. در این بیماری صداهای آزاردهنده دندان قروچه در شب ایجاد می شود. این صداها ممکن است چنان بلند باشد که دیگران را از خواب بیدار کند. انقباض فراوان عضلات در یک طرف صورت، آسیب به دندانها، لثه و استخوان حمایت کننده که در معاینه دندان، واضح است و سردرد نیز گاهی بروز کند.
کسانیکه در طولانی مدت درگیر این بیماری هستند علائمی نظیر سایش سطح جونده دندانها و لبه برنده دندانهای قدامی، صاف شدن سطح دندانهای کرسی و کاهش ارتفاع دندانهای قدامی در موارد شدید و طولانی تر ساییده شدن تمام دندانهای جلویی و کوتاه شدن محسوس طول تاج دندان حساسیت به سرما و گرما رامیتوان در بین آنها مشاهده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

کلینیک درسان یکی از معتبرترین دندانپزشکی ها و مورد تائید بیماران با تجهیزات و مواد درجه یک و پزشک معتبر در حوزه های جراحی دندان عقل، لمینت دندان و ایمپلنت، پر کردن، عصب کشی و حوزه های زیبایی، دندانپزشکی غرب تهران می باشد که با تجربه چندین و چند ساله در زمینه دندانپزشکی کودکان و بزرگسالان توانسته است رضایت بیماران بسیاری را به خود جلب کند.

جدیدترین مقالات

مطالب مرتبط

درمان دندانپزشکی تحت بیهوشی کودکان

درمان دندانپزشکی تحت بیهوشی کودکان

دندانپزشکی تحت بیهوشی کودکان عارضه مهم و خطرناکی ندارد. نکته مهم این است که والدین تمام نظارت ، مراقبت و تلاش خود را بکنند تا دندانهای

دندانپزشکی تحت بیهوشی بزرگسالان

دندانپزشکی تحت بیهوشی بزرگسالان

دندانپزشکی تحت بیهوشی بزرگسالان: عده ای از بیماران به دلیل ترس از خدمات دندانپزشکی و یا فوبیا نسبت به صدای ابزار، ماهیت درمان، درد یا فشار