مراقبت های دهانی پس از جراحی افزایش طول تاج

ممکن است صورت در ناحیه جراحی شده مقداری متورم گردد. برای پیشگیری و یا کاستن از تورم و خونریزی احتمالی می‌توان از کمپرس آب سرد بر روی صورت استفاده کرد که البته معمولاً بعد از این جراحی، استفاده از کمپرس یخ خیلی الزامی نیست. اگر تورم شدید و همراه با تب بود حتماً دندانپزشک خود را مطلع سازید.
بیمار ممکن است در ۲۴ ساعت اول پس از جراحی دچار ضعف و تب خفیف شود که در صورت ادامه یا تشدید یافتن باید به پزشک مراجعه کرد.
خروج خونابه از دهان تا ۴-۵ ساعت پس از عمل جراحی امری عادی است و در صورت بروز خونریزی می‌توان یک تکه گاز استریل خیس شده را روی پانسمان قرار داده و با فشار به مدت ۱۵ دقیقه الی نیم ساعت نگهداشت.
بهتر است در روز اول از غذاهای مایع و سرد استفاده شود. از نوشیدن مایعات با نی و کشیدن سیگار خودداری کنید زیرا تغییر فشار دهان سبب کنده‌شدن لخته‌ها و خونریزی دوباره می‌شود.
خوردن میوه‌جات ترش و نوشیدن آبمیوه‌های ترش‌مزه نیز مجاز نمی‌باشد زیرا سبب تحریک و بروز درد در ناحیه جراحی شده خواهد شد.
استفاده از دهان شویه در صورت تجویز پزشک و مسواک در روز اول توصیه نمی شود ولی از روز دوم استفاده از هر دو ضروری و بلامانع است.
از مکیدن پانسمان خودداری کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

جدیدترین مقالات

مطالب مرتبط