مراقبت های دهانی پس از جراحی افزایش طول تاج

ممکن است صورت در ناحیه جراحی شده مقداری متورم گردد. برای پیشگیری و یا کاستن از تورم و خونریزی احتمالی می‌توان از کمپرس آب سرد بر روی صورت استفاده کرد که البته معمولاً بعد از این جراحی، استفاده از کمپرس یخ خیلی الزامی نیست. اگر تورم شدید و همراه با تب بود حتماً دندانپزشک خود را مطلع سازید.
بیمار ممکن است در ۲۴ ساعت اول پس از جراحی دچار ضعف و تب خفیف شود که در صورت ادامه یا تشدید یافتن باید به پزشک مراجعه کرد.
خروج خونابه از دهان تا ۴-۵ ساعت پس از عمل جراحی امری عادی است و در صورت بروز خونریزی می‌توان یک تکه گاز استریل خیس شده را روی پانسمان قرار داده و با فشار به مدت ۱۵ دقیقه الی نیم ساعت نگهداشت.
بهتر است در روز اول از غذاهای مایع و سرد استفاده شود. از نوشیدن مایعات با نی و کشیدن سیگار خودداری کنید زیرا تغییر فشار دهان سبب کنده‌شدن لخته‌ها و خونریزی دوباره می‌شود.
خوردن میوه‌جات ترش و نوشیدن آبمیوه‌های ترش‌مزه نیز مجاز نمی‌باشد زیرا سبب تحریک و بروز درد در ناحیه جراحی شده خواهد شد.
استفاده از دهان شویه در صورت تجویز پزشک و مسواک در روز اول توصیه نمی شود ولی از روز دوم استفاده از هر دو ضروری و بلامانع است.
از مکیدن پانسمان خودداری کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

جدیدترین مقالات

مطالب مرتبط